Paprasčiausias būdas išsirinkti židinį

UAB Židinių meistrai
Vilniaus g. 14A, Grigiškės,
Vilniaus miesto sav.
Darbo laikas: I-IV 8.00-20.00, V iki 17.00
Tel.: +370 688 88695
info@zidiniumeistrai.lt

icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon

Paslaugos

  • Mūsų darbai

  • Ugniakurai

  • Krosnelės

  • E-Parduotuvė

  • Apdaila

  • Šildymas

  • Kaminai

  • Išsirink sau židinį

  • Priedai

  • Kainininkai

  • Keramikiniai stiklai

  • Apsauginiai stiklai

  • Schiedel kaminai

  • Daugiau...

  • Apie mus

  • Kodėl verta rinktis mus?

  • Teisės aktai

  • Naudinga informacija

  • D.U.K.

  • Noriu sužinoti

  • Sąvokų žodynas

  • Konsultacijos

  • Kontaktai

  • Dažiausiai užduodami klausimai

    1) Kaip sužinoti reikalingą ugniakuro galingumą?
    2) Ugniakurų stiklai atsidaro į šoną ir pasikelia į viršų, kokį man pasirinkti?
    3) Kaip tinkamai prijungti ugniakurą prie įdėklo?
    4) Kaip tinkamai pasirinkti ugniakurą?
    5) Dėl ko taip gana ryškiai skiriasi ugniakurų kainos, nors vizualiai jie panašūs?
    6) Kodėl rūdija židinio ugniakuras?
    7) Kaip ir kuo valyti židinio stiklą?
    8) Kodėl aprūko židinio stiklas?
    9) Židinio stiklas?
    10) Židinio veikimo principas?
    11) Ar galima židiniu apšildyti namą?
    12) Kaip tolygiai paskirstyti šilumą?
    13) Iš ko pagamintas židinio ugniakuras?

    1. Kaip sužinoti reikalingą ugniakuro galingumą?

    picture
    Nustatant galingumą būtina atsižvelgti į namo varžą: sienų konstrukcijas, duris, langus, perdengimus, statybai panaudotas medžiagas.
    1kW apšildo apie 10m2 ploto, kai lubų aukšis iki 2,5m, araba 1 kW sušildo 25-30m3 oro.
    Kiekvienas gamintojas nurodo ugniakuro galingumą kW. Geriausia, kada pateikiamas galingumas pvz. 12-17 kW, tačiau kai kurie gamintojai pateikia nominalų galingumą, t.y nuo..., kiti maksimalų iki... Tokiu atveju reikėtų ieškoti aukso vidurio. Galingumas yra pateikiamas atsižvelgiant į tos šalies, kurioje jis pagamintas, klimatines sąlygas, todėl Lietuvoje jį reikėtų sumažinti.
    Ugniakurai su keliais stiklo fasadais turėtų būti mažesnio galingumo, tačiau ir šiuo atveju gamintojai yra teisūs, nes momentinis galingumas yra pasiekiams.

    2. Ugniakurų stiklai atsidaro į šoną ir pasikelia į viršų, kokį man pasirinkti?

    picture
    Tai jūsų patogumui. Veikimo principas ir techniniai parametrai tokie pat. Jeigu planuojate dažniau gerėtis gyva liepsna, rinkitės ugniakurą su pakeliamu stiklu.

    3. Kaip tinkamai prijungti ugniakurą prie įdėklo?

    picture
    Ugniakurą prie įdėklo rekomenduočiau jungti specialiai tam skirtu trisluoksniu plieniniu kamininiu gofru (+1200*C), užtepant sujungimus hermetiku (atlaikančiu net 1500*C karštį). Galima pajungti ir nerūdijančio plieno skardos vamzdžiu, padengtu molibdenu. Pastebėjau, kad „kietai“ prijungtas ugniakuras pasislenka iš vietos, tad mūsų įmonė atsisakė tokio pajungimo būdo.

    4. Kaip tinkamai pasirinkti ugniakurą?

    picture
    Ugniakurai yra suskirstyti į kategorijas. Vieni yra pritaikyti šildymui t.y. nuolatiniam veikimui. Kiti atlieka daugiau pramoginį vaidmenį, puošia interjerą ir nėra šildymo elementas. Renkantis ugniakurą jūs jau turite žinoti, kokiu tikslu židinys jums tarnaus. Tam, kad galima būtų tinkamai įkomponuoti židinį į jūsų interjerą yra gaminama įvairių modifikacijų ugniakurai (žr. ugniakurai).

    5. Dėl ko taip gana ryškiai skiriasi ugniakurų kainos, nors vizualiai jie panašūs?

    picture
    Paanalizuokime taip vadinamus „bazinius“ vizualiai panašius, panašių išmatavimų modelius. Tai visų pirma priklauso nuo kapsulės galingumo. Ugniakurai skiriasi ketaus liejinio kokybe, sienelių (liejinio) storiu, deflektoriaus forma – tai kaip yra išskaidoma ugnis, antriniu degimu, stiklo apipūtimo funkcija, ar yra sklendė, pelenų sukaupimas ir šalinimas, šalto oro padavimas, durelių varstymas, gamintojas, pelenų stalčiaus, kaip jis įmontuotas, netgi valdymo rankenėlės ir kt. Atkreipkite dėmesį į tai, kokią garantiją suteikia gamintojas. Liejinio storis turėtų būti 8 – 12 mm. Į ugniakurą įmontuota sklendė padės jums taupyti malkas. Aukštas dūmų kolektorius pagerina ugniakuro trauką. „V“ formos deflektorius gražiai išskaido liepsną ir tolygiai paskirsto karštį ugniakure. Labai svarbu „stiklo apipūtimas“ arba taip vadinama „švaraus stiklo“ sistema. Dar yra labai svarbus deguonies padavimas degimui į ugniakurą, nes yra ugniakurų, kurie „švilpia“ (modeliai žinomi). Ne paskutinėje vietoje ir tai, kaip bus išvalomi pelenai. Liejinio kokybė svarbi žiūrint ilgaamžiškumą. Atkreipkite dėmesį į tai, kad ugniakurai būtų pagaminti iš rūdos, nes pigesni ugniakurai gaminami iš perdirbto metalo laužo. Kaina dar priklauso nuo stiklo formos (lenktas, prizminis, pakeliamas, kampu, dviejų stiklų, trijų stiklų ir t.t.).

    6. Kodėl rūdija židinio ugniakuras?

    picture
    Židinio ugniakuras rūdija nuo drėgmės. Taip gali nutikti, kada tiesiai virš ugniakuro sumontuotas kaminas. Galimas sprendimo būdas – virš kamino uždėti stogelį.

    7. Kaip ir kuo valyti židinio stiklą?

    picture
    Stiklą galima valyti tik jam visiškai atšalus. Valykite šiltu vandeniu, įpylus į jį acto esencijos ar valymo miltelių, su audinio skiaute, arba nusipirkus specialaus, židinio stiklui valyti skirto valiklio (550 g. buteliuko kaina – apie 24,99 Lt su PVM (galima derėtis....).

    8. Kodėl aprūko židinio stiklas?

    picture
    Stiklas dažniausiai aprūksta dėl prastų, drėgnų malkų. Išskirtinais atvejais drėgnas malkas galima kūrenti, kai židinys pakankamai įkaitęs. Labai svarbi ugniakuro konstrukcija, deflektoriaus forma (nekūrensit, neapruks).

    9. Židinio stiklas?

    picture
    Židiniams naudojama specialus, karščiui atsparus stiklas +750o (skaidri keramika). Tiesų stiklą galima išpjauti Lietuvoje, stiklai kampu, išgaubti ar prizminiai yra užsakomi.

    10. Židinio veikimo principas?

    picture
    Židiniai su ugniakurais šildo konvekcijos principu. Apatinėje židinio dalyje turi būti paliktas kanalas šalto oro padavimui. Tai yra padaroma iš „malkinės“ esančios po arba šalia židinio, per įmontuotas groteles, arba ortakiais padarius oro padavimą. Labai svarbu išlaikyti šalto oro padavimo ir karšto oro išėjimo angų santykį. Kildamas aukštyn, apie ugniakurą paliktoje erdvėje, oras įšyla ir per karšto oro padavimo groteles išeina į patalpą.

    11. Ar galima židiniu apšildyti namą?

    picture
    Taip. Tam reikėtų sumontuoti orinio šildymo sistemą. Aš tos nuomonės, jog tai tik papildomas šildymas ir jam reikalinga alternatyva, bet praktika rodo, kad daugelis naudoja jį kaip pagrindinį šildymo būdą. Jo privalumas yra tas, kad per trumpą laiką pasiekiamas didelis efektas, tai labai patogus šildymo būdas nuolatinai negyvenant, nes ši sistema nereikalauja priežiūros. Toks šildymo būdas tampa vis populiaresnis (populiarinkim orinį apšildymą kartu).

    12. Kaip tolygiai paskirstyti šilumą?

    picture
    Kadangi židiniai su ugniakurais pagamina didelį karšto oro kiekį yra galimybė tą karštą orą paskirstyti po kambarius sumontuojant orinio šildymo sistemą. Orą galima nukreipti grotelių arba ortakių pagalba į gretimus kambarius.

    13. Iš ko pagamintas židinio ugniakuras?

    picture
    Židinio ugniakurai yra kelių rūšių:
    1.Ketiniai ugniakurai. Jie yra surenkami iš atskirai išlietų ketaus detalių, kurios tarpusavyje yra montuojamos specialiu būdu – talpinant vieną i kitą. Kad būtų hermetiškai sujungtos tam naudojamas specialus karščiui atsparus hermetikas, arba specialios stiklo audinio tarpinės. Teko montuoti ugniakurą išlietą iš vieno masyvo, atskirai uždedant dureles.
    2.Plieniniai ugniakurai. Jie yra gaminami iš specialaus plieno, korpuso detales sujungiamos suvirinimo būdu. Tam, kad tokie ugniakurai tarnautų ilgiau, į jų pakurą dažniausiai dedamos šamotinės plytos arba ketinės plokštės.
    3.Dar židinio pakuros gali būti išlietos iš specialaus šamoto. Dažniausiai, tai praktikuojama lauko židiniams (Lietuviai moka židinius susivirinti iš metalo).

    Židiniai ir jų įrengimas | Ugniakurai ir šildymas | Kaminai ir trauka | Kūrenimas ir malkos | Apdaila ir medžiagos | Kainos ir garantijos |

     

    ANKSTESNĖ KITA UŽDARYTI